საბუღალტრო მომსახურება
ჩვენი გამოცდილი სპეციალისტები ბუღალტრული აღრიცხვის სფეროში მაქსიმალურად ეფექტურად და თქვენი ბიზნესის სპეციფიკაზე მორგებული ფორმით გაგიწევენ შესაბამის ბუღალტრულ მომსახურებას, მაღალი სიზუსტით და ხარისხით მაქსიმალურად მოკლე ვადებში გაანალიზებენ თქვენ საჭიროებებს და მოგაწვდიან თქვენი კომპანიისთვის მნიშვნელოვან შესაბამის ფინანსურ ინფორმაციას.ბუღალტრულ აღრიცხვაში განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება დოკუმენტაციის სწორად წარმოებას. როგორც საბუღალტრო ასევე საგადასახადო მიზნებისათვის, სამეურნეო ოპერაციების აღრიცხვა უნდა ხორციელდებოდეს სათანადოდ შედგენილი პირველადი დოკუმენტების საფუძველზე. არასწორად შედგენილი დოკუმენტაციის საფუძველზე, ბუღალტრულ აღრიცხვაში ასახული ოპერაციები, შესაძლოა საწარმოსთვის მნიშვნელოვანი ფინანსური თუ სამართლებრივი სირთულების წყარო აღმოჩნდეს.
აღიარებული პრაქტიკით, იურიდიულ-სამართლებრივ დოკუმენტებია წერილობითი საბუთები, რომლებიც შედგენილია სამართლებრივი მოთხოვნების საფუძველზე იმ მოვლენების დასადასტურებლად, რომლებიც წარმოქმნიან პირის ან პირის არმქონე სუბიექტის უფლებებსა და ვალდებულებებს.იურიდიული დოკუმენტი უნდა აკმაყოფილებდეს გარკვეულ მოთხოვნებს: შედგენილი უნდა იქნას მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. როგორც წესი რეგლამენტირებულია დოკუმენტის ფორმა და შინაარსი, გაფორმების წესი, გამოყენების სფერო და სხვა. მხოლოდ წესების დაცვით შედგენილი დოკუმენტია ვარგისი სამართლებრივი ძალის მქონე უფლებებისა და ვალდებულებების დასადასტურებლად.სათანადო დოკუმენტების ფონზე კონტრაგენტებს შორის დამოკიდებულება და ურთიერთობები ხდება მეტად გარკვეული, სტაბილური და პროგნოზირებადი.
ბუღალტრულლი აუთსორსინგი
ბუღალტრული აღრიცხვა
პირველადი დოკუმენტაციის მომზადება
საბუღალტრო ჩანაწერების წარმოება
ბუღალტრული მომსახურება მოიცავს:
• პირველადი დოკუმენტაციის მომზადებას
• საბუღალტრო ჩანაწერების წარმოებას
• ხელფასების გაანგარიშებას
• საგადასახადო დეკლარაციების მომზადებას და წარდგენას
• გადასახადების ადმინისტრირებას
• კონსულტაციები ფინანსურ და საგადასახადო საკითხებზე
• საბანკო გადარიცხვები
• ანგარიშგების მომზადება და წარდგენა ზედამხედველობის სამსახურში (SARAS)
• შესაბამისი პერიოდულობით ანგარიშგების მომზადება ან/და რეპორტინგი
• საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურში ან/და სხვა შესაბამის მარეგულირებელთან, ინფორმაციის წარდგენა.
• საბუღალტრო ჩანაწერების აღდგენა/შემოწმება.
ხელფასების დაანგარიშება (Payroll)
საგადასახადო დეკლარაციების მომზადება-წარდგენა
გადასახადების ადმინისტრირება
საბანკო გადარიცხვები
ყველა სამეურნეო ოპერაცია, რომელსაც კომპანია განახორციელებს ყოველდღიურად აისახება შესაბამის საბუღალტრო სისტემაში. განსაკუთრებით მნიშვნელობანია გაყიდვების, შესყიდვებისა და ფულადი ნაკადების მოძრაობის დაუყოვნებილ ასახვა, რადგან კომპანიის მენეჯმენტს მუდმივად ქონდეს ინფორმაცია მიმდიანრე ვალდებულებებსა თუ მოთხოვნებზე. აღნიშნული ასევე ხელს უწყობს საგადასახადო დეკლარაციების სიზუსტის მონიტორინგსა და ფინანსური რეპორტინგის წარმოებას. სხვა დანარჩენი ოპერაციების აისახება, თანმიმდევრობით, შეთანხმების საფუძველზე პრიორიტეტების მიხედვით. თვის დახურვა განხორციელდება არაუგვიანეს მომდევნო თვის 20 რიცხვისა. სწორედ წარმოებული ბუღალტრული სააღრიცხვო სისტემა იძლევა ყველა იმ საჭირო ინფრომაციას, რაც კომპანიაში მომხდარ ან მოსალოდნელ მოვლენებს უკავშირდება. ასეთი ინფორმაცია კრიტიკულად მნიშვნელოვანია სწორი და დროული ბიზნეს გადაწყვეტილების მიღებისათვის.
ხელფასების დაანგარიშება
კომპანიაში თანამშრომლების ზრდასთან ერთად მატულობს სახელფასო სტრუქტურის შემუშავების საჭიროებაც და შესაბამისი სტრუქტურის სირთულეც. საქმიანობის სპეციფიკიდან გამომდინარე ერთი საწარმო შესაძლოა ხელფასის დაანგარიშების რამდენიმე კალკულაციას იყენებდეს. მაგალთად: ფიქსირებული ხელფასის დარიცხვა; ყოველთვიური, კვარტალური და წლიური ბონულსების გამოთვლა; დაქვითვის კომპონენტების შექმნა;  დამატებითი სარგებლის გამოთვლა; ზენორმატიული შრომის ცალკე გამოყოფა და ა.შ.;
სწორი სახელფასი სტრუქტურა და მისი კალკულაციები, რომელიც დაუყოვნებლივ იქნება ბუღალტრულ პროგრამაში ასახული, სახელფასო ბიუჯეტის დროული და სამართლიანი განაწილების მოგცემთ საშუალებას, ასევე დაზოგავს მენეჯმენტის დროს, რაც დამატებით სხვა მნიშვნელოვან საკითხებში ჩართულობის შესაძლებლობას იძლევა.
საგადასახადო დეკლარაციების მომზადება/წარდგენა მოხდება კანონით დადგენილი წესით, კანონით დადგენილ ვადებში. დეკლარირებული ციფრები იქნება სრულ თანხვედრაში არსებულ დოკუმენტებთან. ამ ნაწილში კომპანია იღებს სრულ პასუხისმგებლობას, რომელიც თავისმხრივ აზღვევს რისკებს.
ჩვენი ბუღალტრები დროულად მოგაწვდიან ინფორმაციას ყელა მოსალოდნელი გადასახადის შესახებ, რათა მენეჯმენტს ქონდეს დრო შესაბამისი თანხების მობილიზებისათვის და ბიუჯეტთან დროული ანგარიშსწორებისათვის.
კონსულტაციები ფინანსურ და საგადასახადო საკითხებზე
კონსულტაციებსა და რჩევებს, როგორც ფინანსურ ასევე საგადასახადო საკითხებში, მიიღებთ უწყვეტ რეჟიმში. დაუყოვნებლივ გაგაცნობთ სფეროსთვის მნიშვნელოვან ყველა ცვლილებასა და სიახლეს.
შეთანხმების საფუძველზე ჩვენ გავამზადებთ ყველა ტიპის საგადახდო დავალებას, ხელფასები, მომწოდებლებზე გადახდები, საბიუჯეტო გადარიცხვები და სხვა; როგორც ეროვნულ ასევე უცხოურ ვალუტაში.
ზედამხედველობის სამსახურისათვის ანგარიშგების მომზადება და წარდგენა (SARAS)
იმ შემთხვევაში თუ კომპანია იქნება III ან IV ზომითი კატეგორიის საწარმო, ჩვენ მოვამზადებთ და წარვადგენთ ზედამხედველობის სამსახურში შესაბამის ფინანსურ ანგარიშგებას. რაც შეეხება I და II ჯგუფის საწარმოებს, სავალდებულოა აუდირებული ფინანსური ანგარიშგების მომზადება. I კატეგორიის ანგარიშგება უნდა მომზადდეს ფინანსური ანგარიშგების საერთაშორისო სტანდარტების (ფასს) მიხედვით; ხოლო II კატეგორიის ანგარიშგება შესაძლოა მომზადდეს როგორც მცირე და საშუალო საწარმოების ფინანსური ანგარიშგების საერთაშორისო სტანდარგების (მსს ფასს სტანდარტები) შესაბამისად, ასევე (ფასს)  სტანდარტების მიხედვით.
ყოველთვიური ფინანსური რეპორტინგი
იმისათვის, რომ საწარმოს მენეჯმენტმა შეძლოს სწორდი დაგეგმარება, წარსულში მომხდარი მოვლენების ზუსტი ანალიზი, სხვადასხვა შესადარისი პერიდოების შედარება და დროული მანევრირება, მნიშვნელოვანია ყოველთვიური ფინანსური რეპორტინგის წარმოება: ბალანსი; მოგება/ზარალი; ფულადი ნაკადების მძრაობის უწყისი და კაპიტალის მოძრაობის უწყისი.
ფინანსური რეპორტინგი მომზადებული იქნება დასრულებული თვის მომდევნო თვის არაუგვიანეს 25 რიცხვისა. განსაკუთრებულ მუხლებს ექნება ცალკე ნოთები, სადაც უფრო დეტალურად შეძლებს მენეჯმენტი გაიგოს კონკრეტული ციფრის მნიშვნელობა და წარმომავლობა. ასევე გავაკეთებთ დებიტორ-კრედიტორების ვადიანობების ანალიზს. შემოსავლებისა და ხარჯების შედარებას, შესადარის პერიოდებთან
სტატისტიკა და სხვა მარეგულირებლები
მოვამზადებთ/წარვადგენთ ყველა საჭირო ინფორმაციებს სტატისტიკის ეროვნულ სააგენტოში, ასევე არსებობის შემთხვევაშის მოვამზადებთ ინფორმაციებს სხვა მარეგულირებელის მიერ მოთხოვნების შესაბამისად.
ძველი პერიოდის აღდგენა
ჩვენი სერვისი მოიცავს წინა (არახანდაზმული) პერიოდის აღდგენას. კოდუმენტაციების სისწორის ანალიზსა და დეკლარირებული ინფორმაციის მონიტორინგს. გამოვლენილ ხარვეზებსა და არსებული რისკების შესახებ ინფორმაციას მიღებთ რეპორტის სახით.

бухгалтерские услуги
Наши опытные специалисты в области бухгалтерского учета предоставят вам соответствующие бухгалтерские услуги максимально эффективно и с учетом специфики вашего бизнеса, с высокой точностью и качеством проанализируют ваши потребности в кратчайшие сроки и предоставят вам актуальную финансовую информацию важно для вашей компании. Как в бухгалтерском, так и в налоговом учете учет хозяйственных операций должен вестись на основании правильно оформленных первичных документов. На основании неправильно оформленной документации операции, отраженные в бухгалтерском учете, могут стать источником значительных финансовых или юридических затруднений для предприятия.
Согласно общепризнанной практике, юридически-правовые документы представляют собой письменные документы, которые составляются на основании требований законодательства для подтверждения событий, порождающих права и обязанности лица или субъекта, не являющегося лицом.Юридический документ должен соответствовать определенным требованиям: он должен быть составлен в соответствии с действующим законодательством. Как правило, регламентируются форма и содержание документа, способ оформления, область использования и другие. Только документ, составленный с соблюдением правил, подходит для подтверждения прав и обязанностей, имеющих юридическую силу.На фоне соответствующих документов отношение и отношения между контрагентами становятся более определенными, стабильными и предсказуемыми.
Бухгалтерский аутсорсинг
Бухгалтерский учет
Подготовка первичной документации
Изготовление бухгалтерских записей
Бухгалтерские услуги включают в себя:
• Подготовка первичной документации
• Изготовление бухгалтерских записей
• Расчет заработной платы
• подготовка и подача налоговых деклараций
• налоговая администрация
• Консультации по финансовым и налоговым вопросам
• Банковские переводы
• Подготовка и сдача отчетов в Надзорную службу (САРАС)
• Подготовка и/или отчетность с соответствующей периодичностью
• Предоставление информации Национальной статистической службе Грузии и/или другим соответствующим регулирующим органам.
• Восстановление/проверка бухгалтерских записей.
Начисление заработной платы
Подготовка и подача налоговых деклараций
Налоговая администрация
Банковские переводы
Все хозяйственные операции, которые компания будет осуществлять ежедневно, отражаются в соответствующей системе учета. Особенно важно отражать движение продаж, закупок и денежных потоков сразу, чтобы руководство компании могло постоянно иметь информацию о текущих обязательствах или запросах. Это также помогает контролировать точность налоговых деклараций и финансовой отчетности. Остальные операции будут отражены по порядку, исходя из договоренности согласно приоритетам. Закрытие месяца осуществляется не позднее 20-го числа следующего месяца. Именно созданная система бухгалтерского учета предоставляет всю необходимую информацию, связанную с происходящими или ожидаемыми событиями в компании. Такая информация имеет решающее значение для принятия правильных и своевременных бизнес-решений.
Расчет заработной платы
По мере увеличения количества сотрудников в компании возрастает потребность в разработке структуры заработной платы и усложняется соответствующая структура. В зависимости от специфики деятельности на одном предприятии может использоваться несколько расчетов для расчета заработной платы. Например: начисление фиксированной заработной платы; расчет ежемесячных, квартальных и годовых премий; создание биллинговых компонентов; расчет дополнительных пособий; Отдельное выделение сверхнормативных работ и т.п.;
Правильная структура заработной платы и ее расчеты, которые сразу же будут отражаться в бухгалтерской программе, позволят своевременно и справедливо распределять зарплатный бюджет, а также сэкономить время руководства, что дополнительно дает возможность заниматься другими важными делами. проблемы.
Налоговые декларации будут подготовлены/представлены в соответствии с законом, в сроки, установленные законом. Заявленные цифры будут в полном соответствии с имеющимися документами. В этой части компания берет на себя полную ответственность, которая в свою очередь страхует риски.
Наши бухгалтеры предоставят вам своевременную информацию обо всех ожидаемых налогах, чтобы у руководства было время мобилизовать соответствующие средства и произвести своевременные платежи в бюджет.
Консультации по финансовым и налоговым вопросам
Вы будете получать консультации и советы, как в финансовых, так и в налоговых вопросах, постоянно. Мы немедленно сообщим вам обо всех изменениях и новостях, важных для области.
На основании договора подготовим все виды платежных поручений, зарплат, расчетов с поставщиками, бюджетных перечислений и др.; Как в национальной, так и в иностранной валюте.
Подготовка и сдача отчетов в надзорную службу (САРАС)
Если компания является предприятием III или IV категории размера, мы подготовим и представим в надзорную службу соответствующую финансовую отчетность. Что касается предприятий группы I и II, то подготовка финансовой отчетности, прошедшей аудиторскую проверку, является обязательной. Отчетность категории I должна быть подготовлена ​​в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО); При этом отчетность II категории может быть подготовлена ​​как в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности малых и средних предприятий (стандарты МСФО), так и стандартами (МСФО).
Ежемесячная финансовая отчетность
Для того чтобы руководство предприятия могло правильно планировать, точно анализировать прошлые события, сравнивать разные сопоставимые периоды и маневрировать во времени, важно ежемесячно составлять финансовую отчетность: бухгалтерский баланс; потеря прибыли; Источник денежного потока и источник капитала.
Финансовая отчетность будет подготовлена ​​не позднее 25-го числа месяца, следующего за истекшим месяцем. Для специальных статей будут отдельные заметки, где руководство сможет более подробно разобраться в значении и происхождении того или иного числа. Также проанализируем сроки погашения дебиторов-кредиторов. Сравнение доходов и расходов с сопоставимыми периодами
Статистика и другие регуляторы
Мы подготовим/предоставим всю необходимую информацию в Национальное статистическое агентство, а также, если таковая имеется, подготовим информацию в соответствии с требованиями других регуляторов.
Реставрация старого периода
В нашу услугу входит восстановление прежнего (нестареющего) периода. Анализ правильности кодификации и мониторинг заявленной информации. Вы получите информацию о выявленных недостатках и существующих рисках в виде отчета.